Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Луда пируета на Дероузен, Струс со тројка која ќе ја памети до крајот на животот (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови натпревари, а со тоа нова магија, мајстории од кои само оние најдобрите добија место на најновата Топ листа на денот.

Местото број еден сосема очекувано е резервирано за Струс од Кливленд кој со луда тројка од преку половина терен донесе победа на својот тим во дуелот со Далас.

Меѓутоа има и други моменти кои вредат да добијат внимание, па тука го имаме Дероузен со пируета, „360-ка“ против Пистонс, тука е Гобер кој му одржа лекција на сонародникот Вембањама…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни