Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Лилард танцуваше во негов стил, моќна атракција на летечкиот Морант (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата донесе нови возбудувања, квалитетна кошарка и потези кои ги кренаа на нозе кошаркарските фанови.

Најновата Топ 10 листа ни ги носи Лилард со неговиот препознатлив „танц“ и тројка пред звукот на сирената, на одборјувањето има место и за Тејтум, Холмс, Јанг и Капела од Атланта…но сите нив ги фрла во втор план плејмејкерот Морант со моќната атракција во битката против Минесота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни