НБА Топ 10: Летечкиот Морент со нова атракција ја воодушеви публиката во Мемфис (Видео)

Ja Morant

Седумте мечеви во НБА лигата донесоа квалитетна кошарка како и одлични потези, моменти, акции кои дефинитивно ја воодушевија публиката ширум арените во САД и Канада.

Од овие средби беа извлечени најдобрите потези и истите беа спакувани од луѓето од НБА во едно видео. Листата овојпат број 10 супер моменти, а позицијата број еден е наменета за Џа Морент од Мемфис Гризлис за атракцијата против Кливленд Кавалирс.

Facebook Коментари