НБА Топ 10: Леброн со супер моќен потег во свој стил го запали „Стејплс Центарот“ (Видео)

lebron

Нов ден, нова листа на која број еден овојпат е големата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс.

Џејмс заедно со Ентони Дејвис блескаа против Минесота Тимбервулвс и неа најзаслужни што „езерџиите“ запишаа уште една победа. Двајцата имаат свои мајстории на Топ 10 прегледот на денот со тоа што најдобриот момент е зад името на Џејмс кој во свој стил го среди Џенг и со атракција го запали „Стејплс Центарот“ во Лос Анџелес.

Facebook Коментари