Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Леброн „леташе“ високо против Сакраменто, Бриџис ја разби центарската линија на Филаделфија (ВИДЕО)

Објавено

на

Девет мечеви се одиграа во НБА лигата, а од нив беа избрани најквалитетните десет потези.

Најновата Топ 10 листа има од се по нешто, првите три позиции се резевирани за Хиро и неговата „банана“ против Атланта, ветеранот Леброн кој леташе високо по атракцијата која беше во комбинација со Монк, додека мајсторијата број еден беше дело на Бриџис кој беше упорен да забие против Филаделфија.

Прво проба против Ембид и не успеа, но го испрати ривало на паркетот по што одново ја зема топката и заби преку Драмонд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни