НБА Топ 10: Леброн ја „распара“ одбраната на Торонто и со моќно забивање го запали Кливленд (Видео)

lebron-lav

Ѕвездата на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс го има најдобриот потег на денот во НБА лигата. „Кралот“ Џејмс беше брилијантен на средбата со Торонто која ја заврши со 35 поени, 7 скокови, 17 асистенции и ниту една загубена топка, а една од неговите мајсторија која беше крунисана со забивање беше прогласена за акција-потег број еден.

Facebook Коментари