Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Леброн делеше асистенции преку целиот терен, моќниот Ленард ја уништи одбраната на Мемфис (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

НБА лигата донесе интересни битки во кои видовме победи на тимовите од Лос Анџелес, Лејкерс и Клиперс, но и славје на Мајами Хит против составот со најдобар учинок Јута Џез.

Секако овие средби донесоа квалитетни акции, екстра моменти, а оние најквалитетните потези добија место на Топ 10 листата. На одбројувањето се Леброн со супер додавањето преку целиот терен до Херел, Ленард со соло акцијата и забивањето против Менфис, но и Тејтум, Пол…уживајте во мајсториите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни