НБА Топ 10: Лавин со фантастична атракција изнуди аплаузи од соиграчите и навивачите (Видео)

lavin

Добро е познато дека Зек Лавин е еден од најатрактивните играчи во НБА лигата и дека на секој натпревар навивачите очекуваат нова магија, забивање со стил.

Членот на Чикаго Булс се обидува тоа да го прави, па така беше и на средбата со Кливленд Кавалирс каде изведе еден супер потег во негов стил со кој ги возбуди, крена на нозе соиграчите од клупата и навивачите натрибините.

Facebook Коментари