Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Клебер и Смит Џуниор донесоа победи во последните секунди, моќно забивање на Вучевиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Петочната програма во НБА лигата донесе многу возбудувања, имавме два натпревари кои беа решени по продолженија, но и два во кои победникот беше добиен со звукот на сирената.

Клебер и Смит Џуниор беа херои на Далас и Хјустон на пресметките со Лејкерс и Њу Орлеанс и со тоа се најдоа на самиот врв на најновата Топ 10 листа. Уживајте во мајсториите на денот!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни