Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Карузо со супер лет и забивање ги запали соиграчите, Дејвис го „поздрави“ Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Лос Анџелес Лејкерс на драматичен начин со тројката на Ентони Дејвис во последната секунда дојде до победа над Денвер Нагетс и водство од 2-0 во финалето на западната конференција.

Овој потег на Дејвис е прогласен за најдобар на денот во НБА лигата, но на најновата листа има и други мајстории како онаа на Карузо, потоа цепелините во режија на Рондо…уживајте во атракциите.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни