Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Картер го прегази Мартин со моќно забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Дури 26 екипи беа активни во мечевите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, односно имавме 13 мечеви кои донесоа квалитетна кошарка и многу возбудувања.

Со оглед на богата понуда имавме и многу добри потези, моменти, атракции, акции, мајстории, меѓутоа само за десет магии имаше место на најновата Топ 10 листа.

Позицијата број еден е резервирана за центарот на Орландо Меџик, Вендел Картер Џуниор кој имаше брутално забивање при кое го „прегази“ членот на Шарлот Хорнетс, Коди Мартин. Уживајте во овие топ потези.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни