Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Кари со луд кош донесе победа за „воините“, атракција на Харден во Тексас (ВИДЕО)

Објавено

на

Најквалитетната лига на светот ни донесе нови натпревари, нови возбудувања, а со тоа и нова Топ листа на денот.

Петочната програма ни донесе десет мајстории кои ги предводи Кари со својот кош за победа со звукот на сирената против Хјустон Рокетс. Ова за Стеф беше прв ваков потег во кариерата, односно да стрела со истекот на времето.

На листата се уште Харден, Ембид, Бриџис…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни