Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Кари повторно погоди од половина терен, Тор со моќно забивање го „здрви“ центарот на Филаделфија (ВИДЕО)

Објавено

на

Десетте натпревари во НБА лигата донесоа добра и квалитетна кошарка, неизвеснот, но и топ потези и акции од кои само за десет имаше место во листата на денот.

Топ 10 листата носи „банани“, тројки со звукот на сирената, моќни забивања, па така ги имаме Кари, Убре Џуниор, Адамс…но сите нив ги засенува младиот Тор од Шарлот со атракцијата во лице на Драмонд од Филаделфија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни