Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Јокиќ и Дончиќ во елемент, Вембањама покажа моќ, Гилџес-Александер ги „поздрави“ Никси (ВИДЕО)

Објавено

на

Неделната програма во НБА лигата беше доста богата и интересна, а оние најдобрите, најубавите потези се најдоа на најновата топ листа.

Во одбраното друштво се мајсториите на Јокиќ и Дончиќ, моќните забивања на Грин и Бриџис, ама најдобрите позиции се резервирани за Вембањама од Спарс и Гилџес-Александер од Тандер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни