Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Јокиќ делеше луцидни асистенции, Вестбрук и Леброн имаа страшен цепелин против Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста екипи беа активни во НБА лигата, а од нивните битки беа избрани најдобрите моменти и беше склопена најновата Топ 10 листа.

На одбројувањето на најквалитетните потези на денот има место за Јокиќ и неговата магична асистенција против Детроит, присутен е и центарот Ембид со неколку мајстории, тука е двоецот на Лејкерс Вестбрук-Леброн со моќниот цепелин против Мајами, но сите тие се зад едно име-Сугс кој со брутално забивање во „прегази“ ДеРоузен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни