Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Инграм погоди без гледање, Окоро му пресуди на Бруклин (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс, Лос Анџелес Клиперс, Орландо Меџик и Њу Орлеанс Пеликанс славеа на четирите средби кои се одиграа во НБА лигата.

Од овие четири пресметки беа извлечени најдобрите моменти и на најновата Топ листа имаме десет потези кои го предводи херојот на Кливенд, Окоро кој со тројка го реши Бруклин. Присутен на одбројувањето е Инграм кој даде кош без гледање и под прекршок, но тука се и браќата Вагнер, Шарп…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни