Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Хиро магично асистира, Мартин реализира за ерупција на Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајами Хит и Њу Орлеанс Пеликанс славеа на плејин средбите во НБА лигата по што беа комплетирани сите двојки за плејоф фазата во најсилниот кошаркарски шампионат на светот.

Од соочувањата во Мајами и Њу Орлеанс ги имаме најдобрите пет потези, одбројување кое го предводат „жешките“ со акцијата на Хиро и Мартин во која првиот изведува магично додавање кое потоа вториот го користи да постигне тројка за ерупција на публиката на Флорида.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни