Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Грем го шокираше Денвер, Леброн со кралско забивање во Мемфис (ВИДЕО)

Објавено

на

Сите 30 екипи беа активни во НБА лигата, поточно имавме 15 натпревари со кои се дојде до бројката од 81 во актуелнава сезона, поточно останува само уште една рунда до крајот на регуларниот дел.

Од овие пресметки ги имаме најдобрите моменти, а мајсторијата број еден е дело на Грем од Сан Антонио кој со кош пред звукот на сирената го реши Денвер Нагетс и донесе вистинска драма кога е во прашање првото место во западната конференција.

Вицешампион е Леброн Џејмс со кралското забивање во соочувањето со Мемфис Гризлис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни