Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Гордон ја запали публиката во Денвер, Томпсон го „постеризираше“ Капела (ВИДЕО)

Објавено

на

Десет средби се одиграа во НБА и истите ги одбележаа домашните екипи кои остварија шест победи преку Денвер Нагетс, Лос Анџелес Лејкерс, Бруклин Нетс, Оклахома Сити Тандер, Њу Орлеанс Пеликанс и Јута Џез.

Од овие дуели беше избрани десетте најдобри потези, поточно истите беа „спакувани“ во Топ листата која ја предводи Томпсон со бруталното забивање над центарот на Атланта, Оклахома.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни