Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Гордон го прелета Адетокумбо (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Составот на Орландо Меџик го загуби дуелот против Милвоки Бакс, но ако е за утеха нивниот член Арон Гордон ги има најдобрите потези на денот во НБА лигата.

Гордон беше расположен, па така во една ситуација заби преку Јанис Адетокумбо, додека пак во друга го мина целиот терен и со атракција ја заврши акцијата која започна со блокадата на Бамба.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни