Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Гобер покажа како се игра одбрана против Дончиќ, Гери Трент побрз од звукот на сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Седум натпревари се одиграа во НБА лигата, седум натпревари кои донесоа свои моменти, акции, индивидуални и тимски мајстории.

Од сите битки беа избрани најдобрите потези кои се најдоа на прегледот на денот, најновото одбројување кое има Топ 10 ситуации во кои се одличната „блокада“ на Гобер против Дончиќ, Тим Хардевеј Џуниор, Ирвинг, но и Гери Трент Џуниор кој е на првото место благодарение на тројката за победа на Торонто Репторс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни