Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Генијална асистенција на Леброн, брутален „постер“ на Окоги (ВИДЕО)

Објавено

на

Од петте средби во НБА лигата ги имаме најубавите потези, односно десетте акции, моменти кои го одбележаа денот.

Најубавите ситуации ни доаѓаат од Лос Анџелес каде го имаме Леброн со генијална асистенција до Расел, а потоа тука е Окоги кој го „постеризираше“ Хејс со супер моќно забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни