Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Едвардс со страшно забивање го засени Адетокумбо (ВИДЕО)

Објавено

на

Петочната програма во НБА лигата донесе победи за Милвоки Бакс, Голден Стејт Вориорс, Мајами Хит, Оклахома Сити Тандер и Минесота Тимбервулвс.

Од петте дуели беше составена новата Топ 10 листа на која лудо забивање имаше Јанис Адетокумбо, но и тој потег беше засенет од некои други играчи како Наз Рид, Кајл Андерсон…меѓутоа и од Ентони Едвардс кој со бруталната атракција против Мемфис Гризлис си ја обезбеди позицијата број еден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни