Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Едвардс го уништи Шенгун со две брутални забивања, Браун со мајсторија на која горд би бил и Брајант (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.basketusa.com/

НБА лигата ни донесе нови битки од кои ја имаме и најновата Топ листа која брои десет потези.

Во центарот на вниманието е асот на Минесота, Едвардс кој имаше шоу против Хјустон со уфрлени 44 поени во кои беа вклучени и две страшни, брутални забивања над турскиот интернационалец, Шенгун.

На листата има место и за одличените мајстории на Браун, Порзингис, Пламли…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни