Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Џонсон покажа дека може да лета, Мари ја „олади“ публиката во Портланд (ВИДЕО)

Објавено

на

Три натпревари се одиграа во НБА лигата, а на истите триумф остварија Денвер Нагетс, Мајами Хит и Сан Антонио Спарс.

Од овие пресметки беа избрани најдобрите десет моменти, односно беше составена Топ листата на која има место за Грин, Џонсон и мајсторот на денот Мари кој со тројка го реши составот на Портланд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни