Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Џексон и Џордан „грмеа“ со цепелини против Клиперс, „џезерите“ блескаа со страшни забивања (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс, Филаделфија Севентисиксерс, Портланд Трејл Блејзерс, Вашингтон Визардс и Јута Џез беа екипите кои славеа на средбите во НБА лигата.

Од петте дуели ги имаме најдобрите потези на денот, имаме цепелини во режија на Џексон и Џордан против Клиперс, атрактивни блокади, а на двете најдобри позиции се Абаџи и Џорџ од Јута со навистина супер моќни забивања. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни