Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Две мајстории на Мициќ, Џонсон го „постеризираше“ Колинс (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови пресметки од кои ги имаме најубавите потези на денот во најсилниот кошаркарски шампионат на светот.

Одбројувањето започнува со акцијата завршена со атракција на Денвер против Сан Антонио, а завршува со бриталното забивање на Џонсон над Колинс.

На топ листата е и Мициќ кој игра се подобро во дресот на Шарлот, потоа Јокиќ, Вилијамсон…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни