Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ погодува луди тројки од табла, супер забивање на Берет во „Медисон Сквер Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Богатата програма во НБА лигата ни донесе нови мајстории, потези и магии за почит, меѓутоа како и секогаш место на Топ листата има само за оние кои се најтрактивни.

На најновото одбројување го имаме Дончиќ со луда тројка од табла, Берет кој покажа дека може да лета во „Медисон Сквер Гарден“, тука се и Пол, Џордан, Хилд, но само еден моме да биде број еден и овојпат таа чест ја има асот на Мемфис, Кајл Андерсон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни