Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ побрз од сирената, Едвардс со монструозна блокада ја потврди победата на Минесота (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс, Далас Маверикс, Чикаго Булс, Сакраменто Кингс, Детроит Пистонс, Минесота Тимбервулвс и Феникс Санс остварија победи на средбите кои се одиграа во НБА лигата.

Од седумте дуели ги имаме најдобрите потези на денот, па така тука е Гордон кој со атракција во свој стил го поправи промашувањето на Јокиќ, потоа Дончиќ беше побрз од сирената и постигна тројка од тешка позиција против Мајами, а број еден е Едвардс кој со монструозна блокада го потврди триумфот на Минесота над Индијана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни