Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ делеше асистенции без гледање, Смит со брутално забивање ја запали клупата на Феникс (ВИДЕО)

Објавено

на

Нов ден, нови натпревари и нови екстра потези во НБА лигата.

Дуелите од најсилниот кошаркарски шампионат на светот ни донесоа екстра потези кои си најдоа место на најновото Топ 10 одборјување на кое го имаме Дончиќ со асистенција без гледање, новиот рекордер Гиди од Оклахома, тука е ветеранот Лав со погодокот со звукот на сирената, но сите овие се во сенка на Смит од Феникс Санс кој имаше страшно брутално забивање над Пламли од Шарлот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни