Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Динвиди ја потврди победата на Лејкерс, Грин со брутално забивање кое ќе се врти (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови возбудувања, а со тоа нови мајстории и нова топ листа.

Десет потези се во фокусот со тоа што шампионското и вицешампионското место се резервирани за членовите на Хјустон Рокетс и Лос Анџелес Лејкерс, Џејлен Грин и Спенсер Динвиди.

Грин имаше брутално забивање кое ќе влезе во конкуренција за најдобро во оваа сезона, додека Динвиди со клучна „банана“ го потврди триумфот на „езерџиите“ во дербито со Милвоки Бакс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни