НБА Топ 10: ДеРозан атрактивно заби преку двајца играчи на Феникс (Видео)

demar

Петочната програма во НБА лигата донесе доста мечеви, возбудувања, квалитетна кошарка, но и моменти, акции кои се издвоија и се најдоа на најновата Топ листа.

Новиот преглед носи десет потези, а најдобриот од нив е дело на ѕвездата на Сан Антонио Спарс, Демар Дерозан кој имаше моќно забивање преку двајца играчи на Феникс Санс, Шариќ и Бриџис.

Facebook Коментари