Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на „воинот“ Куминга, Бејзли го прелета Зубац (ВИДЕО)

Објавено

на

Сите екипи беа активни во последениот ден од регуларниот дел во НБА лигата, па 15 натпревари донесоа многу магии, атракции, потези кои ги воодушевија сите кошаркарки фанови.

Мајстории имавме на сите битки, но само оние најубавите, најдобрите добија место на најновото одбројување на кое шампион е Бејзли кој му заби во лице на Зубац, додека пак вицешампион е Кумунга со бруталната атракција против Портланд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни