Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на Леброн, Мичел сам свој мајстор (ВИДЕО)

Објавено

на

Шесте средби во НБА лигата завршија со победи на Лос Анџелес Лејкерс, Лос Анџелес Клиперс, Кливленд Кавалирс, Голден Стејт Вориорс, Далас Маверикс и Њу Орлеанс Пеликанс.

Од овие дуели ги имаме најдобрите моменти, па така топ листата ја отвара и затвара ѕвездата на „езерџиите“ Леброн Џејмс кој во првата ситуација ја искористи асистенција преку целиот терен на Ентони Дејвис, а пак во другата покажа дека „грми“ и знае монструозно да забивање иако оваа година ќе го прослави 40. роденден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни