Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на Адетокумбо, Тејтум и Браун го запалија Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

Натпреварите во НБА ни донесоа нови мајстории, акции и моменти кои донесоа задоволство, ерупција на трибините.

Новата Топ листа брои десет потези, а истата ја предводи дуото од Бостон Селтикс, Тејтум-Браун кое имаше страшен цепелин во „Ти-Ди Гарден“.

Во одбраното друштво е и Адетокумбо со супер „банана“, страшно забивање, тука е Холидеј, Порзингис…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни