Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на Адетокумбо, Дончиќ го „поздрави“ Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Новите возбудувања во НБА лигата донесоа и супер квалитетни потези кои си најдоа свое место на најновата Топ листа.

Најдобрите моменти ги отвараат момците од Атланта, Јанг и Колинс со цепелин во нивен стил, тука е Адетокумбо со бруталното забивање, а број еден е Дончиќ со тројката за победа против Бостон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни