Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на Адетокумбо, Ален го уништи Браун (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://sports.mynorthwest.com/

Јанис Адетокумбо беше човекот кој ги одбележа натпреварите во НБА лигата или поточно причината за тоа се 50 поени со 13 скока и 4 асистенции кои ги имаше во пресметката со Њу Орлеанс Пеликанс.

Ѕвездата на Бакс имаше и неколку мајстории со кои се најде на најновата Топ 10 листа со тоа што неговото највисоко место е број три со забивањето во лице на Валаинчиунас.  Позицијата број еден е резервирана за Ален од Кливленд кој издоминира против центарот на Клиперс, Браун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни