Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Бруталната „банана“ на Мартин ја засени атракцијата на Браун (ВИДЕО)

Објавено

на

Многу натпревари се одиграа во НБА лигата, но само за десет мајстории од овие дуели имаше место на најновата Топ листа.

Местото број еден е резервирано за Мартин од Мајами кој имаше брутална блокада против Кливленд, поточно го „залепи“ Гарланд. Овој негов потег ја засени атракцијата на Браун, но и на Таунс, Дорт, Розир…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни