Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутална блокада на Адетокумбо над Јовиќ, Гилџес-Александер леташе преку двајца играчи на Детроит (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови возбудувања, нови натпревари, а со тоа и акции, потези кои го прават овој шампионат да биде најсилен, најтрактивен на светот.

На новата листа имаме десет потези, одбројување кое го предводи Канаѓанецот од Оклахома Сити Тандер, Гилџес-Александер кој имаше страшно забивање над двајца играчи на Детроит Пистонс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни