Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Браун со спектакуларно ол-стар забивање го докрајчи Денвер, Монк „леташе“ против Њујорк (ВИДЕО)

Објавено

на

Четири средби се одиграа во НБА лигата, а на истите победи издвојуваа кошаркарите на Далас Маверикс, Њујорк Никс, Мајами Хит и Портланд Трејл Блејзерс.

Овие битки донесоа специјални моменти и акции, па од НБА ги избраа најдобрите десет во едно два ипол минутно видео. Тука ги имаме Дејвис, Џордан и Монк од Лејкерс, Џорџ со тројката за продолжение против Далас, но сите тие се во сенка на новајлијата во лигата Грег Браун кој имаше спектакуларно олд-стар забивање против Денвер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни