Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Браун со моќно забивање го стресе кошот на Феникс, Грин со мајсторски дриблинг го понижи Батлер (ВИДЕО)

Објавено

на

Бостон Селтикс, Лос Анџелес Клиперс, Оклахома Сити Тандер, Њујорк Никс, Милвоки Бакс и Хјустон Рокетс забележаа победи на средбите кои се одиграа во НБА лигата.

Стандардно беа избрани најдобрите потези од сите битки, а на самиот врв е Грин со мајсторскиот дриблинг со кој го понижи Батлер, додека вицешампион е Браун кој со моќно забивање го разби кошот на Феникс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни