НБА Топ 10: Браун го прегази Леброн со моќно забивање (Видео)

Скоро сите екипи беа активни во НБА лигата, па поради тоа дефинитивно можевме да видиме многу фантастични акции, мајстории, атракции на терените.

Ама дефинитивно без конкуренција потегот на денот е дело на Џејлен Браун од Бостон Селтикс кој на дербито против Лос Анџелес Лејкерс со моќно забивање го прегази големиот Леброн Џејмс, односно го стави на „постер“ ветеранот.

Facebook Коментари