НБА Топ 10: Битка на Дурент и Леброн, фантастичен цепелин на Вејд и Грин (Видео)

Богата беше програмата во НБА лигата, па и затоа на Топ листата имаме и супер мајсторски потези.

Имаме битка и моменти на Кевин Дурент, Леброн Џејмс, магија на дебитантот од Јута Џез, Донован Мичел како и одлична соработка на двоецот од Кливленд, Вејд-Грин. Уживајте!

Facebook Коментари