Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: „Бикот“ Дероузен ја разби одбраната на Детроит (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста возбудувања донесе саботната програма во НБА лигата, натпревари кои освен квалитетна кошарка донесоа и топ потези, моменти кои си најдоа место на најновото Топ 10 одбројување.

Местото број еден на најновата НБА топ листа е резервирано за новиот член на Чикаго Булс, Демар Дероузен и неговото забивање, разбивање на одбраната на Детроит Пистонс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни