НБА Топ 10: Атракција во режија на Леброн и Дејвис, експлозивно забивање на Дончиќ…(Видео)

luka-lebron

Деветте натпревари во НБА лигата донесоа пет победи на гостинските екипи, но и многу квалитетни акции, потези од кои најдобрите се најдоа на најновата Топ 10 листа.

Во одбројувањето ги имаме Леброн Џејмс и Ентони Дејвис со нивниот цепелин во „Стејплс Центарот“, од истата средба тука е експлозивното забивање на Лука Дончиќ, ама сите овие мајстории ги засенува Роберт Вилијамс од Бостон Селтикс со неговото „кршење“ на обрачот во „Медисон Сквер Гарден“

Резултати:
Бруклин – Мајами 106:109
Минесота – Мемфис 107:115
Њујорк – Бостон 104:113
ЛА Лејкерс – Далас 100:114
Детроит – Сан Антонио 132:98
Њу Орлеанс – Оклахома 104:107
Орландо – Голден стејт 100:96
Торонто – Јута 130:110
ЛА Клиперс – Вашингтон 150:125

Facebook Коментари