Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Атракција на Леброн, две креативни асистенции на Јокиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Плејоф натпреварите во НБА лигата ни донесоа нова магија и мајстории, средби во кои победите ги однесоа Лос Анџелес Лејкерс, Бостон Селтикс, Оклахома Сити Тандер и Орландо Меџик.

Стандардно од сите битки се бираат најдобрите моменти, па ја имаме најновата топ листа во која на врвот е Јокиќ кој имаше две креативни асистенции во соочувањето со „езерџиите“.

Тука е и атракцијата на Леброн, блокадите на Холмгрен…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни