Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Атракција на Јокиќ, циркуски кош на Мареј, рукито Топин сите ги надмина (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Интересно и возбудливо беше на натпреварите во НБА лигата од кои беа избрани најдобрите потези на денот.

Листата ја отвараат играчите на Вашингтон Визардс со одличната тимска акција против Мемфис Гризлис, на одборјувањето се уште Јокиќ и Мареј со одличното забивање и циркускиот кош, додека сите ги надмина рукито на Њујорк Никс, Топин со атракцијата во битката против Сан Антонио Спарс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни