Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Атракција на Адетокумбо во негов стил, магија на Пол, ол-стар забивање на Тајбл против „воините“(ВИДЕО)

Објавено

на

Девет натпревари беа на програмата во НБА лигата, а како поуспешни се покажаа гостите кои остварија пет победи.

Вечерта ја одбележаа Стеф Кари и Никола Јокиќ кои имаа маестрални партии во победите на Денвер Нагетс и Голден Стејт Вориорс, но нив двајца ги немаше на најновата Топ 10 листа на кој имаше место за Адетокумбо, Пол, Тајбл…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни