Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Адетокумбо покажа моќ, тимска акција за супер атракција на Минесота (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови возбудувања, богата програма со многу мајстории, моменти за ерупција на навивачите ширум арените.

Најдобрите десет потези добија место на најновата Топ листа, листа која ја предводи Минесота со тимската акција завршена со атракција против Њу Орлеанс.

На одбројувањето се уште Адетокумбо, Ембид, Нуркиќ…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни