Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Адетекумбо со атракција го запали Милвоки, Ејтон како Џордан (ВИДЕО)

Објавено

на

Многу натпревари се одиграа во НБА лигата, активни беа 26 од вкупно 28 екипи, па од овие пресметки беа избрани најдобрите потези на денот.

Мајсторијата број еден е зад името на Адетокумбо кој имаше моќна атракција против Кливленд, а на одбројувањето име место и за Ејтон кој имаше забивање во стилот на ДиАндре Џордан, тука се  Дејвис, Таунс, Колинс…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни